×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
آمریکا بالاترین کسری بودجه ماهیانه در شش سال گذشته را داشته است

تلویزیون سی ان ان روز سه شنبه گزارش داد: به استناد آمار جدید وزارت خزانه داری آمریکا، کسری بودجه این کشور در ماه فوریه (۱۱ بهمن تا ۱۰ اسفند) گذشته بالغ بر ۲۱۵ میلیارد دلار بود و این بالاترین کسری بودجه ماهیانه در شش سال گذشته است.

به گزارش تهران ۲۴، این کسری بودجه ۲۳ میلیارد دلار از کسری بودجه فوریه سال گذشته (۲۰۱۷) بیشتر است.
سی ان ان نوشت: کسری بودجه بیانگر تفاوت هزینه های دولت با درآمدهای هرماه است.
ماه فوریه گذشته هزینه های دولت فدرال معادل ۳۷۱ میلیارد دلار بود و در مقایسه با ماه فوریه سال ۲۰۱۷ هفت میلیارد دلار بیشتر است. در آمدهای مالیاتی از ۱۷۲ میلیارد دلار در ماه فوریه سال قبل به ۱۵۶ میلیارد دلار کاهش یافت.
اداره بودجه کنگره آمریکا اعلام کرد: هزینه های دولت در ماه فوریه گذشته در زمینه های پرداخت سود به بدهی های ملی، هزینه های خدمات تامین اجتماعی و پزشکی و پرداخت های وزارت امنیت داخلی و وزارت دفاع بالا رفته بود.
اداره بودجه کنگره آمریکا بخشی از کاهش درآمدهای دولت را به برگرداندن مالیات ها به مودیانی که به موجب قانون معافیت مالیات برای شرکت ها مرتبط دانست .
در شش ماهه اول سال مالی جاری یعنی از اول ماه اکتبر، کسری بودجه آمریکا معادل ۳۹۱ میلیارد دلار است که ۴۰ میلیارد دلار از مدت مشابه سال قبل بیشتر است.
به پیش بینی وزارت خزانه داری آمریکا کسری بودجه برای تمامی سال مالی جاری نزدیک به ۸۳۳ میلیارد دلار است و برای سال مالی ۲۰۱۹ معادل ۹۸۴ میلیارد دلار خواهد شد.
سی ان ان افزود: در چندین ماه گذشته، سیاست گذاری فوری برای کاستن از سقف بحرانی برای کسری بودجه که یک تریلیون دلاراست، اتخاذ شده است.
با توجه به اصلاحات مالیاتی، کمیته مسئول برای تنظیم بودجه دولت فدرال پیش بینی کرده است: در صورت عدم تغییر سیاست ها، دولت فدرال به طور دایم کسری بودجه یک تریلیونی خواهد داشت.
اداره بودجه کنگره آمریکا کمتر از یک سال قبل، پیش بینی کرده بود کسری بودجه دولت فدرال آمریکا تا سال ۲۰۲۲ از مرز یک تریلیارد دلار فراتر نرود.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=74991
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true