×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
اروپا از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد

اتحادیه اروپا از واشنگتن به خاطر افزایش تعرفه واردات آلومینیوم و فولاد به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد.

به گزارش تهران۲۴، علی‌رغم اینکه دولت آمریکا به صورت موقت قانون اعمال افزایش تعرفه واردات آلومینیوم و فولاد به آمریکا را برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا لغو کرده بود، اما این اتحادیه روز گذشته از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد.

اتحادیه اروپا بهانه حفاظت از امنیت ملی مطرح‌شده از سوی آمریکا برای اعمال این تعرفه‌ها را رد کرده و به دنبال دریافت غرامت از آمریکاست. پیشتر چین نیز به همین دلیل از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت کرده بود.

اتحادیه اروپا معتقد است: بهانه امنیت ملی ارائه‌شده از سوی آمریکا واهی بوده و آمریکا تنها به دلیل حمایت از صنایع خود دست به این اقدام زده است. اتحادیه اروپا در شکایت خود خواستار برگزاری هرچه سریع‌تر مذاکرات با طرف آمریکایی شده است.

قرار است در این مذاکرات، اتحادیه اروپا در این باره با طرف آمریکایی تبادل‌نظر کرده و به دنبال شفاف‌سازی دلایل اتخاذ چنین سیاستی از سوی آمریکا خواهد بود.

اتحادیه اروپا نگران است اعمال تعرفه وارداتی برای آلومینیوم و فولاد به آمریکا نه‌تنها به کاهش صادرات این محصولات به بازار آمریکا منجر شود، بلکه بخش قابل توجهی از آلومینیوم و فولاد صادراتی را به سمت بازارهای داخلی این کشورها بازگرداند.

اتحادیه اروپا در شکایت خود خواستار لغو دائمی اعمال افزایش تعرفه آلومینیوم و فولاد وارداتی به آمریکا برای کشورهای عضو این اتحادیه شده است. اتحادیه اروپا که بزرگ‌ترین شریک تجاری آمریکا محسوب می‌شود، برگزاری هرگونه مذاکره در شرایطی که آمریکا آنها را تهدید می‌کند را رد می‌کند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=92498
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true