×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
انصراف چهره مطرح فراکسیون امید از استیضاح محمود حجتی

جلسه استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی که از حدود ساعت ۸:۳۰ صبح امروز (چهارشنبه) آغاز شده بود، با انصراف مطرح‌ترین چهره امیدی مجلس برای موافقت با استیضاح آغاز شد.

به گزارش تهران۲۴ ، در ابتدای جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی یک عضو هیئت رئیسه مجلس اسامی سخنرانان جلسه استیضاح وزیر جهاد کشاورزی را علی وقفچی، صدیف بدری، حسین مقصودی، محمود صادقی، نادر قاضی پور و مهرداد لاهوتی اعلام کرد. اما نمایندگانی که برای سخنرانی در موافقت با استیضاح وزیر پشت تریبون رفتند، علی وقفچی، صدیف بدری، نادر قاضی پور، حسن نوروزی و زهرا سعیدی بودند. با این حساب یکی از مطرح‌ترین چهره‌های فراکسیون امید از طرح مباحثش در موافقت با استیضاح محمود حجتی انصراف داد.

حضور خبرنگاران، عکاسان و تصویربرداران در جلسه استیضاح وزیر جهادکشاورزی نسبت به جلسات استیضاح وزرای تعاون و راه که روز گذشته در مجلس برگزار شد، آرام‌تر بود.

فضای جلسه استیضاح همانند جلسه نوبت بعدازظهر مجلس برای استیضاح عباس آخوندی آرام بود.

در هنگام سخنرانی، نادر قاضی‌پور در موافقت با استیضاح وزیر جهاد کشاورزی محمود صادقی، محسن کوهکن، حسین مقصودی و مهرداد لاهوتی در محل استقرار اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس با محمدرضا تابش، نایب رئیس فراکسیون امید رایزنی کردند.

هنگامی که عضو هیئت رئیسه نام محمود صادقی را برای قرار گرفتن در پشت تریبون مجلس برای اعلام نظر درباره موافقت با استیضاح وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد، وی از عدم آمادگی‌اش برای  سخنرانی صحبت کرد.

در جریان اظهارنظر موافقان استیضاح محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و سخنگوی دولت، بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت و تعداد دیگری از معاونان دستگاه‌های اجرایی در جلسه استیضاح حضور یافته و در کنار جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، عیسی کلانتری، محمود حجتی و حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور نشستند.

در طول صحبت‌های موافقان استیضاح در صحن علنی مجلس نمایندگان فراکسیون امید از جمله محمود صادقی، محمدرضا تابش، سیده فاطمه حسینی، فاطمه سعیدی و تنی چند از اعضای فراکسیون امید به نوبت یا چند نفره با قرار گرفتن در کنار صندلی محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید با وی مشغول صحبت و رایزنی می شدند.

پس از حدود یک ساعت اعلام نظر استیضاح کنندگان اکبر رنجبرزاده از محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی خواست برای بیان دفاعیاتش پشت تریبون مجلس قرار بگیرد. پس از قرار گرفتن وزیر جهاد کشاورزی، لاریجانی به شوخی به وی گفت: آیا همه این‌هایی که همراه آورده‌اید را می خواهید بخوانید؟

محمود حجتی نیز که حجم زیادی مدرک همراهش بود نیز با خنده گفت: «خیر».

در خلال صحبت‌های وزیر جهاد کشاورزی یکی از معاونان وی برای هماهنگی در باره پاره‌ای از دفاعیات حجتی پشت تریبون مجلس حضور می یافت و به وی مشاوره می داد حتی در یک مورد که وزیر به اشتباه از صرفه جویی ۵۰ میلیارد دلاری در واردات مواد غذایی به کشور آماری را اعلام کرد این معاون وزیر به وی متذکر شد عدد واقعی ۵ میلیارد دلار است.

حسن نوروزی در بخش از سخنانش در موافقت با استیضاح محمود حجتی گفت: ما بمیریم و خاک بر سر ما که باید کود را هم از خارج وارد.

زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه در مجلس تنها نماینده زنی بود که در سه استیضاح امروز و دیروز در موافقت با استیضاح پشت تریبون مجلس قرار گرفت. وی در خلال سخنانش از نمایندگان خواست به سخنانش گوش کنند تا در زمان رای‌گیری با شاهد قرار دادن خدا، رای دهند. بیش از نیمی از زمان ۱۰ دقیقه‌ای سخنرانیش را با حالت بغض و کاملا احساسی به بیان دیدگاه‌هایش در موافقت با استیضاح پرداخت.

حبیب الله نیکزادی پناه نماینده مردم بم وغلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در دفاع از وزیر جهادکشاورزی و در مخالفت با استیضاح وی سخنرانی کردند.

جعفرزاده به دلیل شرایط جسمی‌اش مثل همیشه از پشت صندلی خود بیان نظرات و دیدگاه‌هایش در صحن علنی پرداخت. با شروع سخنان وی، لاریجانی با شوخی به جعفرزاده گفت: به قیافه شما می‌آید که ۵ دقیقه بیشتر صحبت نکنید. جعفرزاده هم در واکنش به این سخن رییس مجلس خطاب به وی گفت: شما از راه دور هم قیافه شناسی می‌کنید؟

این نماینده مردم رشت در مجلس در بخشی از سخنانش با اشاره به برخی تهمت‌ها، گفت: یکی از همکاران‌مان در صفحه اینستاگرامش گفته که دولت شام داد تا وزیرانش باقی ماند، آقای لاریجانی چه کسی این شام را خورد؟ چرا شأن مجلس را با این اظهارات تنزل می‌دهید، بنده معتقدم زمان مناسبی برای استیضاح انتخاب نشده است.

ادامه دارد

منبع:ایسنا

http://teheran24.ir/?p=75336
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true