×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
برپایی موزه “لوور کوچک فرانسه” ۱۹ روز دیگر در تهران

معاون میراث فرهنگی کشور با تشریح برپایی موزه “لوور کوچک فرانسه” در تهران گفت: متاسفانه در ایران برخلاف کشورهای دیگر دنیا که تجار وقف‌های فرهنگی انجام می‌دهند و این مقوله در ایران ضعیف است.

به گزارش تهران۲۴، محمد حسن طالبیان در مراسم چهلمین سالگرد تاسیس موزه فرش ایران با بیان اینکه هم‌اکنون در کشور ۶۵۰ موزه فعال داریم، اظهار داشت: حدود ۱۲ موزه منطقه‌ای نیز در حال راه‌اندازی است.

وی با تشریح دو موزه مهم در استان فارس و همچنین موزه فرش تبریز به راه‌اندازی هر هفته یک موزه در کشور گریزی زد و گفت: با این وجود از نظر بودجه در تنگنا هستیم به طوریکه کل بودجه ما ۲۰ میلیارد تومان است ومتاسفانه در ایران برخلاف کشورهای دیگر دنیا که تجار وقف‌های فرهنگی انجام می‌دهند و این مقوله در ایران ضعیف است. بنابراین در حوزه موزه‌داری نمی‌توان به اعتبارات دولت اکتفاء کرد و باید جامعه به ما کمک کند.

طالبیان با اشاره به قدمت فرش ایران که بسیار کهن‌تر از دوران هخامنشی است، افزود: به هر حال آثار تاریخی، نشان از زیست ۱۰ هزار سال قبل ما در ایران می‌دهد، بنابراین قدمت فرش نیز به همین صورت باید کهن باشد.

وی با بیان اینکه فعال بودن یک موزه به قرض دادن اشیا موزه‌ای به موزه‌های دیگر معنا پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: انشالله برپایی موزه لوور کوچک فرانسه را نیز در اسفندماه در موزه ملی ایران خواهیم داشت، در حالیکه قبلا در گذشته به هیچ عنوان به ما اشیاء موزه‌ای امانت نمی‌دادند.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=49002
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true