×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
بیت‌المال نباید هزینه اضافی برای درس خواندن دانشجو را بپردازد

رئیس سازمان امور دانشجویان در نشست نمایندگان شوراهای صنفی دانشجویی سراسر کشور با وزیر علوم که بعدازظهر امروز در وزارت علوم برگزار شد، در پاسخ به درخواست دانشجویان درباره اضافه سنوات گفت: بیت‌المال نباید هزینه اضافی برای درس خواندن دانشجو را بپردازد.

به گزارش تهران ۲۴، مجتبی صدیقی در این نشست، با بیان اینکه مقدمات و زیرساخت‌های احداث خوابگاه‌های جدید دانشجویی فراهم شده است ابراز امیدواری کرد تا پایان برنامه ششم توسعه تعداد قابل توجهی خوابگاه دانشجویی در دانشگاه‌های کشور ایجاد شود.

وی در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان مبنی بر «افزایش تعداد سنوات دانشجویی» اظهار داشت: یک اصل و استاندارد طبیعی در ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها حاکم است که باید رعایت شود چرا که اگر دانشجویی بنا دارد در حین تحصیل به فعالیت‌های دیگری نیز بپردازد و تحصیل دغدغه دوم او باشد، قاعدتاً بیت‌المال نباید هزینه اضافی برای درس خواندن دانشجو را بپردازد.

صدیقی تصریح کرد: سال گذشته افزایش سنوات دانشجویی در مقطع کارشناسی‌ارشد اعمال شد و در صورت صلاحدید با بازنگری در آیین‌نامه، این امر در مقطع کارشناسی و دکتری نیز بررسی خواهد شد.

وی بر لزوم تعامل و تفاهم شورای صنفی با ارکان دانشگاه در جهت پیشبرد برنامه‌های مختلف تأکید کرد.

رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه “براساس سیاست جدید دولت، تأمین ارز دانشجویی در اولویت قرار گرفته است” گفت: دولت در بحث سیاست ارزی و تک‌نرخی شدن ارز، حوزه دانشجویی را جداگانه در نظر گرفته‌اند. دانشجویان ایرانی خارج از کشور در مقطع کارشناسی‌ارشد و دکتری هم از کمک هزینه تحصیلی و هم شهریه استفاده می‌کنند.

منبع:وزارت علوم

انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=92701
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true