×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
ثبت نرخ ۴۹هزار ریالی دلار و ۱۶ میلیون ریالی سکه

 بازار آزاد ارز و سکه امروز (سه شنبه) شاهد رکوردهای جدید قیمتی بود به شکلی که قیمت دلار به رقم ۴۹ هزار ریال رسید و سکه تمام طرح جدید رقم ۱۶ میلیون ریال را ثبت کرد.

به گزارش تهران۲۴ ، بازار آزاد ارز که دیروز را با نرخ ۴۸ هزار و ۴۹۰ ریال پایان برده بود، معاملات امروز با را تداوم افزایش نرخ ها آغاز کرد و بین ۴۸ هزار و ۵۵۰ ریال تا ۴۹ هزار ریال نوسان داشت.
عرضه ارز مداخله ای از سوی صرافی های منتخب بانک مرکزی از حوالی ظهر امروز آغاز شد و اکنون دلار آمریکا به صورت عمده ۴۸ هزار و ۵۹۰ ریال و به صورت خرد ۴۸ هزار و ۶۴۰ ریال به صرافی های مجاز فروخته می شود؛ قیمت هر یورو نیز در این صرافی ها ۶۰ هزار و ۹۹۰ ریال است.
به موازات این افزایش قیمت، هر دلار آمریکا امروز با ۵۱۰ ریال افزایش به ۴۹ هزار ریال و یورو با ۵۰۰ ریال رشد به ۶۱ هزار و ۳۴۰ ریال رسید؛ هر پوند انگلیس با ۸۶۰ ریال رشد ۶۹ هزار و ۷۳۰ ریال و درهم امارات با ۲۶۰ ریال افزایش ۱۳ هزار و ۷۰۰ ریال به فروش رفت.
در سامانه نظارت ارز هر دلار ۴۸ هزار و ۴۸۸ ریال، یورو ۵۹ هزار ۸۲۱ ریال و درهم امارات ۱۳ هزار و ۲۰۱ ریال اعلام شده است که بیانگر میانگین نرخ فروش این ارزها در صرافی های مجاز سراسر کشور است.
افزایش قیمت ارزهای عمده در حالی صورت می گیرد که به عقیده مسئولان اقتصادی دولت، این افزایش قیمت ها منشاء هیجانی و روانی دارد؛ محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهوری جنس نوسانات نرخ ارز را غیراقتصادی خوانده و گفته است: ریشه های غیراقتصادی نوسانات نرخ ارز دنبال ملتهب کردن فضا بوده و هستند.
محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت نیز گفته است: افزایش نرخ تسعیر ارز برای دولت قابل تحمل نخواهد بود و به نقطه واقعی و متعادل باز خواهیم گشت.

** ورود سکه به کانال ۱۶ میلیون ریالی
در معاملات امروز بازار سکه، هر قطعه سکه تمام (طرح جدید) با ۲۳۸ هزار ریال رشد به ۱۶ میلیون و ۱۸ هزار ریال رسید و سکه تمام بهار آزادی (طرح قدیم) با ۲۳۰ هزار ریال افزایش ۱۵ میلیون و ۴۷۰ هزار ریال به فروش رفت.
امروز نیم سکه با ۵۰ هزار ریال رشد ۷ میلیون و ۷۶۰ هزار ریال و ربع سکه با ۹۵ هزار ریال افزایش ۴ میلیون و ۷۲۰ هزار ریال فروخته می شود و سکه گرمی با ۳۰ هزار ریال افزایش به سه میلیون ۱۲۰ هزار ریال رسیده است.
در بازارهای جهانی هر اونس طلا با ۴ دلار و ۶۱ سنت رشد به یک هزار و ۳۲۹ دلار و ۴۷ سنت رسیده است و هر گرم طلای خام ۱۸ عیار در بازار ایران با رشد ۵۰۸۰ ریالی یک میلیون و ۵۳۳ هزار و ۴۱۰ ۰ریال فروخته می شود.

منبع:ایرنا

انتها پیام/

http://teheran24.ir/?p=47849
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true