×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
جابجایی ۱۸۰ میلیارد تومان در حوزه توسعه حمل و نقل عمومی شهر تهران

اعضای شورای اسلامی شهر تهران به توسعه حمل و نقل عمومی از ردیف جابجایی ۱۸۰ میلیارد تومان به این حوزه رأی مثبت دادند.

 به گزارش تهران۲۴، در جلسه عصر شورای شهر تهران پیشنهادهای کمیسیون حمل و نقل در بودجه پیشنهادی ۹۷ بررسی شد .
محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل شورا گفت: فت : پیشنهاد ما نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و … و همچنین تبدیل موتورسیکلت‌های بنزینی به برقی است و پیشنهاد دوم این که این اعتبار را در خط سه مترو صرف ساخت پایانه و پارکینگ قطار کنیم.
علیخانی با بیان اینکه همه اعضا با پیشنهاد اول ما یعنی نوسازی حمل و نقل عمومی تاکید دارند، گفت: همچنین از این محل دو میلیارد تومان نیز برای دوچرخه اختصاص داده می‌شود.
وی افزود: از ۱۸۰ میلیارد تومانی که از محل بودجه هوشمندسازی کسر و به بودجه حمل و نقل اضافه شد ، ۱۷۸ میلیارد تومان برای نوسازی ناوگان حمل و نقل و ۲ میلیارد تومان نیز برای خرید دوچرخه صرف می شود که با این اعتبار ۱۶۰۰ دستگاه ون و مینی بوس ، ۵۵۰ اتوبوس و ۱۰ هزار موتور برقی نیز پیش بینی شده است.
آرش میلانی نیز در دفاع از توسعه دوچرخه سواری در تهران گفت : در شهر تهران باید همه مدل‌های حمل و نقل را حمایت کنیم و دوچرخه نیز یکی از راهکارهای کاهش ترافیک است که در اکثر شهرهای دنیا در مناطق مرکزی از آن استفاده می‌شود.
میلانی با بیان اینکه دوچرخه مد حمل و نقلی رو به آینده‌ای است، گفت: مسیرهای دوچرخه را باید بهسازی کنیم .
پیشنهاد کمیسیون حمل و نقل در خصوص اختصاص ۱۷۸ میلیارد تومان به توسعه حمل و نقل عمومی و ۲میلیارد تومان برای توسعه دوچرخه در پایتخت از محل جابجایی ۱۸۰ میلیارد تومانی بودجه شهرداری تهران با رأی اکثریت آراء به تصویب رسید.
منبع:صداوسیما
انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=48897
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true