×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
جوابیه شرکت نفت به صحبت‌های فراز کمالوند در مورد مشکلات مالی باشگاه صنعت نفت آبادان

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در مورد صحبت‌های اخیر فراز کمالوند جوابیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی تهران۲۴، فراز کمالوند پس از اتمام دیدار صنعت نفت آبادان – سایپا،صحبت‌های تندی را علیه علیرضا صادق‌آبادی، عضو هیئت مدیره شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران انجام داد.

در این راستا، مسئول روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران جوابیه‌ای را به صحبت‌های کمالوند در اختیار قرار داده است که آن را عیناً در زیر می‌خوانید:

«با سلام و احترام،

عطف به خبر مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۰۸ آن خبرگزاری تحت عنوان «انتقاد شدید کمالوند از مسئولان وزارت نفت، اگر تو معاون وزیر هستی من وزیر این فوتبالم!» خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمایید موارد ذیل جهت شفاف سازی و تنویر افکار عمومی در اولین فرصت آتی در آن خبرگزاری منتشر شود.

بن بست‌های قانونی، حمایت مالی از تیم فوتبال صنعت نفت آبادان را با چالش جدی مواجه ساخته است.

موسسه فرهنگی و ورزشی صنعت نفت آبادان به موجب ماده (۱) اساسنامه به عنوان یک موسسه غیر انتفاعی و خصوصی می‌باشد که در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری به ثبت رسیده است.

این موسسه طی سالیان متمادی و مستند به مفاد ماده (۱۹) اساسنامه برای تأمین درآمد فعالیت‌های خود از کمک‌های ارگان‌های مختلف به ویژه از کمک‌های مستقیم و غیر مستقیم شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران بهره جسته و از حمایت‌های مادی و معنوی متعددی برخوردار بوده است. شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در سال‌های گذشته با استفاده از ظرفیت‌های قانونی موجود از جمله بند(ج) ماده ۵ قانون اساسنامه شرکت ملی نفت ایران مصوب ۱۳۵۶ مبنی بر امکان کمک به ورزش که در قوانین بودجه نیز به رسمیت شناخته شده، همواره این موسسه را مورد حمایت‌های همه جانبه خود قرار داده است. تیم فوتبال صنعت نفت آبادان ملقب به برزیل ایران که بخشی از موسسه فرهنگی و ورزشی صنعت نفت آبادان می‌باشد با حمایت‌های این شرکت در سالهای اخیر در کمال افتخار توانسته است از لیگ دسته یک فوتبال به لیگ برتر راه یافته و در زمره باشگاه‌های حرفه‌ای ایران قرار گیرد.

همچنین از حمایت‌های این شرکت در سال‌های گذشته می‌توان به عنوان نمونه به کمک‌های نقدی و انعقاد قرارداد تبلیغاتی برای بهینه‌سازی و صرفه‌جویی در مصرف سوخت با آن موسسه اشاره کرد که مورد ایراد دستگاه‌های نظارتی واقع شده است و با توجه به حضور تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در لیگ برتر قوانین و مقررات بالادستی موجود از جمله برنامه‌های توسعه پنجم و ششم کشور حمایت از باشگاه‌های لیگ برتر فوتبال کشور (به‌عنوان باشگاه‌های حرفه‌ای) را با موانع قانونی مواجه ساخته است.

مستند این مدعا تبصره‌هایی از مواد قوانین فوق‌الذکر در این خصوص می‌باشد؛ به موجب تبصره بند(ب) ماده ۱۳ قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب سال ۱۳۸۸ «پرداخت هر گونه وجهی از محل بودجه کل کشور به هر شکل به ورزش حرفه‌ای ممنوع است» و از همه مهمتر در قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب سال ۱۳۹۴، مفاد تبصره مذکور عیناً و با شدت بیشتری مورد تنفیذ قرار گرفته است. چنانکه تبصره ۲ ماده ۹۴ مقرر می‌دارد «پرداخت هرگونه وجهی از محل بودجه کل کشور به هر شکل و به هر نحو به ورزش حرفه‌ایی ممنوع است. در حکم تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال دولتی است»

علاوه بر این در اساسنامه جدید التصویب شرکت ملی نفت ایران مصوب سال ۱۳۹۵ مفاد بند(ج) ماده قانون ۵ اساسنامه سابق این شرکت حذف و هیچ راهکاری برای مساعدت و کمک مانند گذشته پیش‌بینی نشده است؛ به گونه‌ای که اکنون یکی از بزرگترین دغدغه‌های مدیران و مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران یافتن راه حلی قانونی در جهت کمک به این تیم محبوب و پرطرفدار ایران می‌باشد تا شاهد استمرار موفقیت‌های  تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در آینده باشیم.

با امعان نظر به مراتب مزبور، متأسفانه اخیراً ملاحظه می‌شود که در سایت‌ها و رسانه‌های اجتماعی، بدون اطلاع از موانع و محدودیت‌های یاد شده و تلاش‌های این شرکت جهت رفع آنها، هجمه‌ها و تبلیغات ناروا و نادرستی علیه این شرکت ایجاد نموده‌اند در حالی که واقعیت همانطور که ذکر شد به گونه دیگری می‌باشد».

منابع:تسنیم

انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=22017
false
true
false
false
  1. رضا

    به تهیه کننده های این جوابیه بفرمایید اگر منع قانونی وجود دارد پس چگونه است که وزارت ورزش که مثل وزارت نفت یکی از وزارتخانه های دولتیس بر مبنای کدام بند قانونی براحتی و بی مهابا و آشکارا همواره و هرساله میلیاردها تومان به تیمهای قرنز و آبی پایتخت کمک مالی میکند و هیچگاه بازخواست نشده . این حضرات بهتره خود را فریب دهند چون مردم و هواداران بیشمار برزیل ایران فریب نخواهند خورد اونها میتوانند کمک مالی کنن و این قوانین را مثل وزارت ورزش دور بزنن ولی چون نمیخواهند کمک کنن اینهمه روی این قانون ضد جوانان پافشاری میکنن .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true