×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ اسفند - ۱۳۹۶  
false
true
حاشیه‌ در شورای شهر تهران در خصوص رأی‌گیری مکانیزه

صبح امروز در بیست و یکمین جلسه شورای شهر تهران رأی‌گیری با روش مکانیزه در این شورا با حاشیه همراه شد.

به گزارش تهران ۲۴، محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران  صبح امروز در تذکری در بیست و یکمین جلسه این شورا خواستار توقف اخذ رای از اعضای این شورا به روش مکانیزه و انجام رای‌گیری با روش قبلی شد.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در مخالفت با این پیشنهاد بر این نکته تأکید کرد که روند این رای‌گیری به صورت مکانیزه در شورای شهر ایجاد شده  و به شوخی گفت با توجه به اینکه هزینه این طرح را داده‌ایم لذا مجبوریم از این روش استفاده کنیم.

در ادامه و در رأی‌گیری مکانیزه انجام شده در شورای شهر تهران بهاره آروین عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه اعضای حاضر در جلسه ۲۰ نفر هستند، خواستار رأی به دستور جلسه در خصوص یک فوریت الزام شهرداری به شناسایی و رفع گره‌های ترافیکی و نواقص هندسی معابر و بزرگراه‌ها شد.

آروین هنگام رأی دادن اعضای شورای شهر بر این نکته تاکید کرد که اعضا همگی باید در رای‌گیری مشارکت کنند و رأی ممتنع نیز نمی‌توان داد.

پس از دقایقی مشخص شد که برخی از اعضا هنوز رأی ندادند و محسن هاشمی و دیگر اعضای هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران تأکید کردند که باید دستگاه‌های خود را برای ارائه رأی محکم‌تر لمس کنید و زهرا نژادبهرام دیگر عضو هیئت رئیسه شورای شهر بر این نکته تأکید کرد که اعضای شورا می‌توانند به موضوعی رأی ندهند و با تأکید به آروین همکار خود در هیئت رئیسه گفت: الزام ندارد اعضا رأی دهند و این موضوع را حتما بررسی کنید.

 نکته جالب اینکه با وجود اعلام ۲۰ نفر حاضر در این جلسه آرای اخذ شده ۱۹ رأی اعلام شد و از بین این ۱۹ رأی ۱۲ رأی مخالف و ۶ رای موافق  اعلام شد و تفاوت یک رأی آرای موافق و مخالف مشخص نشد که چگونه پیش آمده است.

منبع: تسنیم

انهای پیام/

false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true