×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
حداقل دستمزد کارگران، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اظهار به اینکه دولت باید یک بسته حمایتی در بحث معیشت کارگران ارائه دهد، گفت: هنوز جای اصلاحیه وجود دارد تا حداقل دستمزدها را به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش دهیم .

 به گزارش تهران۲۴، شهباز حسن پور بیگلری با بیان اینکه دولت موظف است در زمینه حقوق و دستمزد، چاره اندیشی جدی کند، گفت: وضعیت معیشتی کارگران اصلا مناسب نیست و حقوق ۹۳۰۰ هزار تومان برای کارگر به معنای زیر خط فقر بودن است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اظهار به اینکه دولت باید یک بسته حمایتی در بحث معیشت کارگران جامعه ارائه دهد، در این حال تصریح کرد : بنا نداریم که بگوییم کارفرمایان حتما باید این هزینه را متقبل شوند که باعث رکود بیشتر بیکاری در کشور شود.
هنوز جای اصلاحیه وجود دارد تا حداقل دستمزدها را به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش دهیم و این مابه التفاوت را دولت تامین کند.
بنا بر این گزارش اصغر آهنی ها به حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: حداقل حقوق پایه ۹۳۰ هزار تومان است و ۱۱۰ هزار تومان نیز بن کارگری و حق مسکن و حق خواربار و حق اولاد بر آن اضافه شده است.
وی به قانون کار و افزایش دستمزد کارگران اشاره کرد و افزود : هر ساله بر اساس ماده ۴۱ بند الف و ب افزایش حقوق کارگران با در نظر گرفتن سطح تورم جامعه و همچنین هزینه زندگی طبق آخرین آمار مسکن و نفوس که در سال ۹۵ انجام گرفت، در نظر گرفته می شود.
عضو شورای عالی کار متذکر شد: قانون کار این امکان را به ما می دهد که برای صنایع مختلف یا مناطق مختلف حقوق های متفاوتی را تعیین کنیم ولی چون زیرساخت هایش حداقل در زمینه حقوق و دستمزد آماده نیست فعلا این موضوع در دستور کار قرار نگرفت.
وی درباره عوامل موثر در تعیین سبد خواربار گفت: در این زمینه چند بحث داریم، یکی اینکه هزینه خواربار یک خانواده را محاسبه می کنیم و بر اساس میانگین مصرف مواد غذایی نسبت به کل هزینه ها، سبد معیشت تعیین می شود، همچنین در هزینه معیشت برای سه عامل مسکن، آموزش و درمان سهمی در نظر گرفته خواهد شد.
آهنی ها تاکید کرد: در روز بیست و نهم، گزارش کارشناسی که در کمیته ستاد مزد ما نهایی و جمع بندی می کند، ارائه خواهد شد و نگاه ما در سه سال گذشته نیز این است که هر ساله عددی بالاتر از نقطه تورم حقو ق و دستمزد را در نظر بگیریم.
منبع:صداوسیما
انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=47843
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true