×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
حمله تند معاون ترافیک نجفی به اعضای شورای چهارم شهرتهران/ هجمه مردمی به ضعف مدیران شهری پایتخت

تهران۲۴-شیوا امیری: مدیران جدید شهرداری در ۶ ماهی که سرکار آمده‌اند بیشتر از هر چیز و البته به جای پرداختن به مسوولیت‌هایی که بر عهده دارند، گزارش‌ها و حملاتی را علیه مدیران و نحوه مدیریت شهری ترتیب داده‌اند تا کسی از آنها برای اقدامات نکرده‌شان در این مدت، چیزی نپرسد. این چند ماهه شهروندان تهرانی با مشکلاتی روبه‌رو شدند که شاید حاشیه‌هایش پر‌رنگ‌تر از متن باشد.

معاون حمل‌ونقل شهردار تهران در واکنش و اظهاراتی تند نسبت به اظهارات مهدی چمران که طرح ترافیک را مورد نقد قرار داده بود گفت: اگر ایشان واقعاً معتقدند طرح ترافیک قبلی خوب بوده و طرح ترافیک جدید خیانت است، داوطلبانه از ما بخواهند که اعلام کنیم در دوره پیشین چند کارت شناور ۵ میلیون تومانی را به رایگان بین این و آن پخش کرده‌اند. خیانت را کسانی کردند که سال‌ها رانت دادند و از جیب مردم برای خود یارگیری کردند.

بعداً جواب می‌دهم
مهدی چمران رییس دوره چهارم شورای شهر تهران درباره اظهارات معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تهران بیان کرد: من هنوز اظهارات پورسیدآقایی را به صورت کامل مطالعه نکرده‌ام البته در جریان گفته‌های ایشان هستم، ترجیح‌بنده این است که در فرصتی مناسب جواب ایشان را بدهم.» او در واکنش به شیطنت برخی رسانه‌ها در انعکاس اظهاراتش نیز این‌طور اضافه می‌کند: «البته من در اظهاراتم درباره طرح ترافیک از کلمه «خیانت» استفاده نکرده بودم و اصلاً ادبیات من چنین نیست که بخواهم از این کلمات استفاده کنم، اما یکی از رسانه‌ها با تحریف این کلمه را به صحبت‌های من افزوده بود.» چمران با اشاره حرف‌هایی که درباره طرح ترافیک گفته بود، ادامه می‌دهد: «من گفتم باید کاری کنیم که میزان ورود خودرو به محدوده شهر کمتر شود و کسانی که می‌خواهند وارد شهر بشوند به ضرورت اجازه حضور بیابند نه اینکه هرکسی پول داشت بیاید. این موضوع بسیار متفاوت از هم هستند، عدالت اجتماعی حکم نمی‌کند هر کسی پول بیشتری دارد و خرج می‌کند وارد محدوده طرح شوند، من حتی از ابتدا با فروش طرح ترافیک هم مخالف بوده‌ام، اما کسانی مثل پزشکی که باید به بیمارستان برود، نیاز به طرح دارد.» او اضافه می‌کند: «اگر قرار باشد فقط پولدارها وارد محدوده شهر شوند و تعداد اینها زیاد شد، چه باید کرد؟ مشخص است زمانی‌که تعداد این افراد زیاد شود شهر آسیب خواهد دید، ضمن اینکه کرایه‌ها افزایش خواهد یافت چون تاکسی‌هایی که طرح می‌گیرند کرایه‌ها را بالا می‌برند تا از مسافران هزینه‌هایشان را تأمین کنند.»

ناکجاآباد
پرویز سروری عضو سابق شورای شهر تهران نیز درباره اظهارات مدیران جدید شهر تهران در گفتگو با «تهران۲۴» گفت: همانطور که دیگران هم گفته‌اند کلاً واگن مدیریت جدید شهرداری تهران روی ریل غلطی قرار گرفته است و به سمت ناکجاآباد حرکت می‌کند. الان حدود ۶ ماه ازمدیریت فعلی گذشته است و همه منتظر گزارش عملکرد این مدیریت هستند که در این مدت چه کارهایی را انجام داده است.» او ادامه می‌دهد: «تنها کاری که این مدیریت جدید کرده انتقاد از مدیریت قبلی بوده است، در داستان برف همه دیدند که چه وضعیتی در تهران حاکم شد و کاملاً این شهر قفل شد و خدمات به صفر رسید؛ حتی زباله‌های مردم نیز در مقابل منازلشان تلنبار شد و ماند. بالاخره در گذشته مثل سال ۸۶ برف سنگین‌تری را مشاهده کرده بود.

فرار به جلو
سروری افزود: متاسفانه مدیریت جدید به جای تعریف خودش دائماً در حال تخریب مدیریت قبلی است، مثلاً درباره طرح ترافیک جدید که معلوم نیست انجام بشود یا نه تخریب مدیریت قبلی را در پیش گرفته‌اند که مثلاً چه نقص‌هایی داشته است. تا‌کی می‌خواهند با این روش‌ها خودشان را توجیه کنند بالاخره افکار عمومی همه اتفاقات را می‌بیند. مردم اقداماتی را که در گذشته صورت گرفته دیده و اقدامات حال را هم می‌بینند، مدیریت بحران گذشته را دیده و الان هم می‌بینند.»

وی تاکید می‌کند: «من نمی‌دانم این مسائل چه دردی را از جامعه ما و شهروندان تهرانی دوا خواهد کرد، تا کی مدیران شهرداری قرار است گفتار‌درمانی و فرار به جلو کنند. به نظرم این موضوع آورده مثبتی برای آقایان ندارد. اگر نگاه کنید در دوره قبل اتفاقاً تلاش بر این شد تا مدیریت شهری دارای درآمد پایدار شود که یکی از این راه‌ها هم همین بود.» این عضو سابق شورای شهر با اشاره به طرح ترافیک شناور اضافه می‌کند: «در سال گذشته قسمتی از درآمدهای شهرداری را از راه‌های مختلف ایجاد کردیم که بنا شد هزینه ورود خودروهای ارگان‌ها، نهادها و سازمان‌های دولتی که کارت تردد به محدوده شهری می‌گرفتند، افزایش یابد که با اعتراض آنها هم روبه‌رو شد، اما ما این مبالغ را که از جیب این سازمان‌ها درآوردیم، به جیب ملت ریخته شد و به اصطلاح درآمد پایدار برای شهر ایجاد کردیم که خدمات مناسب‌تری را ارائه و پاسخگوی مردم باشد.»

کارنامه نظام
سروری اضافه می‌کند: «مساله کارت‌های شناور پنج‌میلیونی که مطرح شده در زمان ما به کسی داده شده ، نمی‌دانیم از چه حرف می‌زنند، بهتر است آقایان لیست افرادی را که این کارت‌ها را دریافت کرده‌اند، منتشر کنند تا بدانیم منظورشان چه کسانی‌اند که این کارت‌ها را گرفته‌اند.» او می‌گوید: «روندی که آقایان در پیش گرفته‌اند روند بسیار خطرناکی است؛ آنها کارنامه موفق نظام را در مدیریت شهری تهران که به نظرم کارنامه نظام است و کارنامه‌ای جناحی و سیاسی نیست، تخریب می‌کنند. در دوره قبل هم از اصلاح‌طلبان و هم اصول‌گرایان حضور داشتند و نتیجه زحمات این دو طیف کارنامه درخشانی بوده که شاهد این همه خدمات به مردم در تهران بوده‌ایم. نمی‌دانم تخریب این کارنامه، ناامید و ناراضی کردن مردم چه سودی برای آقایان دارد.» این عضو سابق شورای شهر اضافه می‌کند: «کلاً شگرد دوستان اصلاح طلب ما در تخریب دیگران و عدم اقدام برای سازندگی و خدمت به مردم است. امیدواریم این موضوعاتی که دوستان مطرح کرده‌اند ادامه دهند تا ببینیم در کاهش آلودگی و مشکلات مردم مؤثر است و چقدر آقایان می‌توانند به رفتاری عمل کنند که موجب رضایت مردم شود. در این ۶ ماه که جز تخریب و وعده وعید در کارنامه آقایان نقطه مثبتی نیست و امیدواریم در آینده این اتفاق بیفتد.»
سروری با اشاره به جمله پورسیدآقایی که گفته: خیانت را کسانی کردند که سال‌ها رانت دادند و از جیب مردم برای خود یارگیری کردند، این‌طور واکنش نشان می‌دهد: ایشان می‌خواهد بگویند مدیریت قبلی براساس شایسته سالاری نبوده و براساس رانت بوده است، ما دوست داریم آقایان در این مدتی که سرکار بوده‌اند گزارش بدهند که چه کاری کرده‌اند.

ناکامی و هجمه مردمی به ضعف مدیران شهری امروز شاید دلیلی است که آنها دست پیش را گرفته‌اند تا پس نیفتند، حمله‌های بی‌سند و پیاپی به اقداماتی که در دوره مدیریت قبلی صورت‌گرفته نشان می‌دهد مدیران جدید راه فرار از مسوولیت را حمله می‌دانند. مردم تهران نیازمند آرامش‌اند نه دعواهایی که برسر منافع شخصی و جناحی صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=37857
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true