×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
خیز کنگره برای تصویب طرحی جدید علیه ایران، روسیه و کره شمالی

بر اساس طرح کنگره، ترامپ ملزم می شود درباره هرگونه تعلیق یا پایان تحریمها علیه ایران، روسیه و کره شمالی، گزارش دهد.

تهران۲۴-سرویس بین الملل: پایگاه اینترنتی بیزینس استاندارد در مقاله ای عنوان کرد: مجلس نمایندگان آمریکا می خواهد درباره طرحی رای گیری کند که براساس آن، تحریمهایی ضد ایران، روسیه و کره شمالی اعمال می شود. تصویب این طرح سبب می شود کار دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا برای برداشتن تحریمهای روسیه سخت تر شود.

ظاهرا اعضای دموکرات و جمهوری خواه مجلس نمایندگان درباره این طرح اتفاق نظر دارند. این طرح دربرگیرنده بسته ای از تحریمها ضد ایران، روسیه و کره شمالی است. قرار است مجلس نمایندگان روز سه شنبه پیش رو درباره این طرح رای گیری کند و احتمالا سنا پس از آن، این طرح را در دستور کارش قرار خواهد داد.

با این اوصاف، این مصوبه که مورد توافق جمهوری خواهان و دموکرات ها است تا پایان ماه جاری میلادی به میز کار رئیس جمهور آمریکا خواهد رسید. البته مشخص نیست که آیا ترامپ این مصوبه را وتو خواهد کرد یا خیر. اگر ترامپ این کار را انجام بدهد با واکنش خشمگینانه دو حزب دموکرات و جمهوری خواه مواجه خواهد شد و احتمال دارد خطر شکسته شدن وتوی او در کنگره با همراهی دو سوم اعضای کنگره با پیش بیاید.

قرار است اعضای مجلس نمایندگان آمریکا تا یک هفته دیگر برای تعطیلات تابستان بروند. تصویب این طرح سبب محدود شدن اختیارات رئیس جمهور آمریکا برای رفع تحریمهای روسیه می شود. براساس این طرح، ترامپ ملزم می شود درباره هرگونه تعلیق یا پایان تحریمها علیه کشورهای مدنظر، به کنگره گزارش مکتوب بفرستد و اعضای کنگره پس از دریافت این گزارش، سی روز فرصت خواهند داشت تا این درخواست رئیس جمهور را رد یا قبول کنند.

انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=3553
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true