×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
دادنامه نیروهای قرارداد مدت موقت وزارت نفت

سیاست‌های تبعیضی و غیرکارشناسی در بخش نیروی انسانی طی چند سال اخیر موجب نابسامانی‌هایی در صنعت نفت شده است و در حالی که اعتراضات بسیار گسترده‌ای اعم از تجمعات و صدور بیانیه‌ها از سوی کارکنان پیمانکاری نفت و دانش‌آموختگان انجام گرفته اما هنوز اقدام مؤثر و تصمیم قطعی بر رفع مشکلات این قشر از کارکنان وزارتخانه گرفته نشده است و همچنان در سردرگمی به سر می‌برند.

به گزارش تهران ۲۴، در همین راستا انجمن صنفی نیروهای قرارداد مدت موقت وزارت نفت در واکنش به درخواست استخدامی خود، دادنامه‌ای به شرح زیر صادر کردند.

بسمه تعالی

سال نود و یک که قریب به چهل هزار نفر از نیروهای پیمانکاری با توجه به توانمندی ها، سابقه و مدرک تحصیلی خود در جهت رفع نیازهای ضروری و مشکلات جاری نیروی انسانی وزارت نفت تبدیل وضعیت به نیروهای قراردادی مدت موقت گردیدند.

این تبدیل وضعیت فقط از لحاظ شکلی بود و در محتوا از نظر امنیت شغلی و بهبود حقوق و مزایا هیچ گونه تغییر مثبتی به همراه نداشت و بعضاً در مسائل حقوقی این نیروها دچار ضرر و زیان و کسر حقوق گردیدند.

تقریباً از همان ماه‌های اولیه با قول‌های بسیار برای رفع این دغدغه از طرف وزارت نفت و بخصوص جناب اقای سلحشور مواجهه شدند و دل‌خوش به خوش‌قولی و یا ذره‌ای درایت و تدبیر وزارت نفت در حفظ و ارتقا سرمایه‌های انسانی خود بودند.

با گذشت زمان و وسیع‌تر شدن این اجحاف‌های گسترده و ایجاد شکاف طبقاتی زیاد در بین نیروهای رسمی و قراردادی که با هیچ معیار عدالت اجتماعی و ارمان های انقلاب همخوانی نداشته و ندارد و حتی با بدیهی‌ترین اصول مدیریتی منابع انسانی هم سازگار نمی‌باشد باعث بحران اجتماعی و خانوادگی این پرسنل خدوم، متخصص و کوشا گردید که در وهله‌ی نخست آسیب جدی به بهروری، امید، نشاط و تلاش آنان در محیط کار و حتی ریزش این نیروها از بدنه وزارت نفت شد.

موضوعات فوق باعث فراگیر شدن و نارضایتی گسترده نیروها از حدود دو سال قبل تا کنون گردیده است، این نارضایتی که به صورت کامل به مدیران و وزیر محترم نفت منعکس گردیده است. جناب مهندس زنگنه در روز رأی اعتماد مجدد از مجلس یکی از رئوس برنامه‌ی وزارت خانه‌ی خود را سامندهی نیروهای قراردادی معرفی کردند.
حال با توجه به اینکه اخیراً خبرهای خوبی در راستای مساعدت‌های مالی وزارت نفت برای همکاران عزیز رسمی می‌شنوند از افزایش مالی ارزشیابی سالیانه در سال گذشته تا افزایش مبلغ نفت کارت و تعدیل مدرک این همکاران عزیز، جای سؤال بزرگی در اذهان تمامی نیروهای قراردادی هست که چگونه تا کنون هیچ کدام از قولهای رنگانگی که به نیروهای قراردادی داده شده عمل نشده و ماه‌هاست کارگروه تعینی وزارت در جهت بهبود وضعیت اسفناک این نیروها هنوز به جمع بندی خاصی نرسیده و هیچ خبری از آن نیست و بعضاً بار مالی را بهانه تأخیر و کوتاهی خود عنوان می‌کنند؟؟!!!!

خواهشمندیم آخرین صداهای مظلومانه و ته مانده نفس‌های خسته و بریده از تبعیض و فشارهای اقتصادی این پرسنل خدوم را رسانه‌ای کرده شاید هنوز در دولت تدبیر و امید و وزارت معظم نفت گوش شنوای منصف و کاردانی برای احقاق حقوق ما باشد.

با تشکر: انجمن صنفی نیروهای قرارداد مدت موقت وزارت نفت

انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=11973
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true