×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
درخواست آخوندی از سیاستمداران برای حمایت از دولت

وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت در شرایط خروج آمریکا از برجام در برابر دشمن خارجی ایستاده و سیاستمداران و سایر قوا باید از دولت با صدای واحد حمایت کنند.

به گزارش تهران ۲۴، عباس آخوندی در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی و صنایع وابسته که پیش از ظهر امروز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران با حضور وزرای صنعت و دفاع و نیز معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: این نمایشگاه در شرایط جدید سیاسی و اقتصادی ایران برگزار می شود. در این شرایط آمریکا از توافق برجام خارج شده و موانعی را برای کشورمان ایجاد کرده است.

به گفته وزیر راه و شهرسازی دولت آمریکا قصد دارد موانعی را برای پیشرفت اقتصاد ایران بر سر راه ما قرار دهد و قطعا خروج چنین کشور قدرتمندی همچون آمریکا از برجام می تواند تلاطم هایی را در اقتصاد جهانی ایجاد کند و نمی توان این موضوع را انکار کرد.

آخوندی مهمترین نکته در این وضعیت را تعهد سایر کشورهای عضو ۱+۵ به برجام عنوان و تصریح کرد: برجام می تواند صلح و امنیت بین الملل را تنظیم کند و از نظر تعاملات اقتصادی برای کشورمان سهولت به همراه داشته باشد. سیاست ایران از ابتدا کاملا روشن بود و ما طبق قانون به تعهدات خود پایبند هستیم و این پایبندی خود به تعهدات را تا زمانی که سایر کشورهای عضو مانند ایران رفتار متعهدانه داشته باشند ادامه خواهیم داد.

وزیر راه در ادامه به بحث نمایشگاه ریلی اشاره کرد و یادآور شد: این نمایشگاه علیرغم فشارهای دولت آمریکا با حضور سایر کشورها برگزار شد و برای ما رفتار متعهدانه سایر کشورهای عضو ۱+ ۵ و امضاکننده برجام مبنی بر حضور در این نمایشگاه بسیار مهم بود.

آخوندی با اشاره به حضور ۱۸ کشور در نمایشگاه صنایع ریلی خاطرنشان کرد: ۹۰ شرکت خارجی به این نمایشگاه آمده اند که ارائه دهنده این پیام است که در این شرایط هم ایران با دنیا با زبان مثبت در تعامل است که دنیا برای حفظ این توافق اهمیت زیادی قائل است چرا که می تواند ضامن صلح منطقه باشد.

آخوندی سپس از سایر فعالان سیاسی درخواست کرد که در شرایط سخت و حساسی که قرار داریم در بیان نظرات خود دقت داشته باشند چرا که رئیس جمهور و دولت دوازدهم در هر حال در صف مقدم اداره کشور قرار دارند و با گستاخی های آمریکا مبارزه می کند. ادامه این شرایط نیاز به انسجام داخلی دارد چرا که اظهارات تندروانه می تواند بر مردم و سرنوشت کشورمان آثار منفی بگذارد.

به گفته وزیر راه شرایط حساس فعلی می طلبد تا صدای واحد از هر سه قوه و سیاستمداران دلسوز به گوش برسد. هر چند باب گفتگو و انتقاد باید باز باشد و از ستیز داخلی بپرهیزید چون اینگونه ستیزها به سود دشمن است و ما باید یکپارچگی خود را در برابر دشمن خارجی با صدای واحد نشان دهیم.

منبع: مهر

انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=108204
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true