×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
سالاری خواستار توقف پروژه مجتمع تجارت جهانی گلدیس شد

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر گفت: گودبرداری مجتمع تجارت جهانی گلدیس بدون عمل به تکالیف و بدون دریافت پروانه اقدام انجام شده است که بایدر سیدگی شود.

به گزارش تهران ۲۴،  رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در جلسه علنی روز سه شنبه شورای شهر ضمن تسلیت به زلزله زدگان غرب کشور، گفت: با توجه به اینکه وضعیت تهران بسیار وخیم تر از مناطق زلزله زده است، تقاضا دارم طی هفته آتی جلسه ای با مسئولین مربوطه اعم از مسئولین حوزه بافت فرسوده، مسئولین وزارت راه و شهرسازی، مرکز تحقیقات مسکن وزارت راه و شهرسازی و مدیریت بحران به منظور بررسی وضعیت ایمنی و مدیریت بحران پایتخت تشکیل شود.

وی در ادامه در تذکری به پروژه مرکز تجارت جهانی گلدیس گفت: این پروژه با مساحت ۴۸ هزار متر و ۷۳ طبقه واقع در بزرگراه حکیم و کردستان در دوره مدیریت شهری گذشته در کمیسیون ماده ۵ مورد بررسی قرار گرفته و شروطی برای اجرایی شدن این پروژه تعیین شده است .

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر ادامه داد: این شروط شامل تملک زمین های اطراف پروژه و تبدیل به یک بلوک شهری و همچنین تعیین یک مسیر دسترسی از اتوبان به این مجتمع بود که می بایست پس از انجام این اقدامات، مجددا برای تصویب به کمیسیون ماده ۵ می رفت که انجام نشد.

سالاری افزود: این موضوع در حال حاضر موجب نگرانی بسیاری از دیده بان های شهری اعم از متخصصین شهرسازی و معماری و مهندسین مشاور ایران شده، چراکه احداث ساختمان های  بلندمرتبه بدون توجه به پیوست های مطالعاتی تبعات قابل توجهی برای شهر تهران دارد.

وی با انتقاد از اینکه شهرداری منطقه بدون اینکه مالک به تکالیف تعیین شده در رای کمیسیون ماده ۵ مجوز گودبرداری صادر کرده است، خواستار توقف این پروژه و بررسی مجدد پیوست های مطالعاتی آن شد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در تذکری دیگر به ساخت و ساز در بالای تونل رسالت اشاره کرد و گفت: زمین بالای تونل رسالت که متعلق به شهرداری تهران است قبلا پارکینگ بوده اما متاسفانه مدتی است که در این زمین اقدام به ساخت و ساز بدون پروانه شده و موجب ناراحتی شهروندان منطقه شده است.

 انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=12516
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true