×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
شبکه‌های اجتماعی وشواهد حمله شیمیایی به سوریه

وزیر خارجه روسیه تصریح کرد: شواهد کشورهای غربی درباره حمله شیمیایی به سوریه از شبکه‌های اجتماعی گرفته شده‌اند.

به گزار ش تهران۲۴، به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز دوشنبه اعلام کرد که تمامی اسناد و شواهدی که برخی کشورهای غربی درباره حمله شیمیایی به «دوما» واقع در «غوطه شرقی» در نزدیکی دمشق پایتخت سوریه ارائه کرده اند، از شبکه‌ های اجتماعی گرفته شده است.

وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با بی‌بی‌سی تأکید کرد که روابط کنونی این کشور با غرب بدتر از دوران جنگ سرد شده است.

«سرگئی لاوروف» در پاسخ به ابهام افکنی های «کنت وارد» نماینده دائم آمریکا در سازمان منع استفاده از تسلیحات شیمیایی نیز گفت: می‌توانم تضمین دهم که روسیه دستکاری در این محل (دوما) نکرده است.

وی تصریح کرد: شما (نماینده دائم آمریکا در سازمان منع استفاده از تسلیحات شیمیایی) سخنان و مواضع سران کشورهای آمریکا، فرانسه و انگلیس را تکرار می کنید. همه شواهد مطرح در این خصوص برگرفته از رسانه ها و شبکه‌ های اجتماعی هستند.

این در حالیست که «کنت وارد» نماینده دائم آمریکا در سازمان منع استفاده از تسلیحات شیمیایی ساعاتی پیش مدعی شد که ممکن است روس‌ها صحنه حمله شیمیایی «دوما» سوریه را در راستای از بین بردن شواهد، دست‌کاری کرده باشند!

وی در تکمیل ادعای خود گفته بود: خبردار شده‌ایم که احتمالاً روس‌ها از صحنه حمله بازدید کرده‌اند و بیم آن می‌رود که با نیت خنثی کردن تلاش تیم حقیقت‌یاب، دست‌کاری‌هایی انجام داده باشند.

این درحالی است که روسیه پیشتر از کشورهای غربی خواسته بود اگر مدرکی برای اثبات ادعای خود مبنی بر دخالت دمشق در حمله شیمیایی دوما دارند، ارائه کنند.

روسیه همچنین از ساختگی بودن صحنه حمله شیمیایی دوما سخن گفته بود و خواستار اعزام تیم حقیقت‌یاب به منطقه شده بود؛ حال آنکه این موضوع تا بعد از حمله آمریکا، فرانسه و انگلیس به مواضع دولت سوریه به تعویق افتاد- مسئله‌ای که به تردیدها درباره اظهارات غربی‌ها دامن می‌زند.

http://teheran24.ir/?p=91008
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true