×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
ضرورت تهیه دفترچه باغات در شهرداری تهران

اعضای شورای اسلامی شهر تهران امروز سه شنبه پیرامون موضوعات مختلف شهر تهران مطالبی را درصحن شورا اعلام کردند.

 به گزارش تهران۲۴، عضو کمیسیون سلامت و خدمات شهری شهرداری تهران گفت: ضرورت دارد شهرداری تهیه دفترچه باغات را تسریع بخشد.
آرش حسینی میلانی در چهل و چهارمین جلسه شورای شهر در تذکر پیش از دستور خود گفت: تا زمانی که شناسنامه باغات را تنظیم نکنیم همچنان در آمار درختان شهر به خصوص در مجتمع هایی که شهرداری به آن ها دسترسی ندارد، با مشکل مواجه هستیم.
عضو کمیسیون سلامت و خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه با تاکید بر اینکه ضرورت دارد شهرداری تهیه دفترچه باغات را تسریع بخشد، خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌شود، تعداد آماری که از درختان شهر تاکنون به دست آمده است برای تصویب به شورای شهر تهران ارائه شود.

افزایش ۳۳ میلیارد تومان در سقف بودجه حمل و نقل عمومی

بررسی بودجه ماموریت‌های شهرداری تهران برای سال ۹۷ در چهل و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران آغاز شد و برخی از اعضا نظر خود را در خصوص بودجه پیشنهادی اعلام کردند‌.
مرتضی الویری رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا در جریان بررسی بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران از افزایش ۳۳ میلیارد تومان در سقف بودجه حمل و نقل عمومی شهر تهران خبر داد.

کاهش بودجه مسائل فرهنگی و اجتماعی در سال ۹۷

در ادامه جلسه حجت نظری گفت: با مباحث مطرح شده به نظر می‌آید چندان مطابق آیین نامه عمل نکرده ایم.
وی افزود: در زمان تبلیغات انتخاباتی اعلام کردیم به دنبال شهری انسان محور هستیم، قاعده این است که این امر را در مسائل اجتماعی و فرهنگی نشان دهیم، درحالی که بودجه اختصاص داده شده به مسایل فرهنگی و اجتماعی بسیار کاهش یافته است.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه این مساله با پیام و خواست مردم همخوانی ندارد، گفت: اگر کلیات تصویب شود به آن معنا نیست که نتوانیم از سقف بودجه عبور کنیم، هدف ما پرداختن به درخواست مردم است.

آلودگی هوا دغدغه اول شهروندان تهرانی

محمود میرلوحی نیز در جلسه صبح امروز گفت : رویکرد شورای پنجم در بررسی تبصره های بودجه تاکید بر جذب سرمایه گذاری خارجی و فعالیت های مشارکتی و استفاده از روش BOT به ویژه در حوزه حمل و نقل است.
وی افزود: مردم در نظرسنجی ها اعلام کردند که دغدغه شان کنترل الودگی هوا، حفظ باغات و حمل و نقل عمومی است. باید به این مسائل بیشتر پرداخته شود.

نباید از سقف مصوبات کمیسیون تلفیق عدول کنیم

حسن رسولی، خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران گفت: نباید از سقف مصوبات کمیسیون تلفیق عدول کنیم، چرا که در این صورت دچار عدم تعادل می‌شویم و نمی‌توانیم بودجه را جمع کنیم.
وی افزود: نباید در ردیف های ۶ حوزه ماموریتی امکان جابه جایی بدهیم و باید در جزئیات و با توجه به توافق کمیسیون ها و شهرداری تهران و توانمندی کمیسیون ها این امکان را فراهم کنیم.

سقف بودجه پیشنهادی را حفظ کنیم

همچنین افشین حبیب زاده، دیگر عضو شورای شهر تهران در این باره اظهار کرد: عمران که ماموریت محسوب نمی‌شود و باید بین کلیات بودجه حرکت کند. از این رو اهداف و ارقام تعیین شده محقق نخواهد شد. پیشنهاد می‌شود سقفی که نوشته شده را حفظ کنیم اما در ردیف ها بتوانیم جابه جایی انجام دهیم.

از سقف بودجه عبور نکنیم

سالاری نیز گفت: در این زمینه دغدغه هایی وجود دارد، اما مقرر شده بود که از سقف بودجه عبور نکنیم.
هزینه های بودجه پیشنهادی شهرداری در سال ۱۳۹۷ با ۱۱ رای مخالف و ۹ رای موافق به تصویب نرسید.

نمی‌توان با جیب خالی نشاط را در میان شهروندان و جامعه ایجاد کرد

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: با جیب خالی نمی‌توان نشاط را در میان شهروندان و جامعه ایجاد کرد؛ باید یک تصمیم پسندیده در این زمینه گرفته شود.
سید ابراهیم امینی در چهل و چهارمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: معاونت فرهنگی و اجتماعی در شهرداری متولی ندارد، از این رو کسی حضور نداشت تا به صورت جدی از بودجه تنظیم شده فرهنگی و اجتماعی دفاع کند، در نتیجه بی مهری در خصوص این کمیسیون انجامید.
وی در ادامه افزود: ما در برنامه های خود اعلام کردیم، می‌خواهیم به روح و جان شهر توجه شود. این امر امکان پذیر نیست، مگر اینکه بودجه لازم را در اختیار داشته باشیم.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: با جیب خالی نمی‌توان نشاط را در میان شهروندان و جامعه ایجاد کرد؛ باید یک تصمیم پسندیده در این زمینه گرفته شود.

بودجه حمل و نقل شهر تهران به ۱۸۰ میلیارد تومان رسید.

کلیات هزینه ای بودجه ۹۷ شهرداری تهران در شش حوزه ماموریتی با افزایش ۱۸۰ میلیارد تومانی حوزه حمل و نقل به تصویب رسید.
عضو کمیسیون سلامت و خدمات شورای تهران گفت: شهرداری روزی ۳۰ میلیاردتومان جریمه پرداخت دیون می‌دهد، گفت: در شهرداری اعداد کم به نظر می‌آید اما کمک ۴۵ میلیاردی تومانی عدد کمی نیست.
در ادامه چهل و پنجمین جلسه رسمی شورای شهر تهران، اعضای شورای شهر تهران به حذف بنده ۱۰ تبصره ۴ مبنی بر اختصاص ۱۵ میلیاردتومان برای ارائه وام از محل منابع بودجه عمومی و بودجه سازمان‌ها به کارکنان و مدیران رای دادند و این بند حذف شد.
همچنین ناهیدخداکرمی، عضو شورای اسلامی شهر تهران با ارایه پیشنهاد به حذف بودجه تبصره ۵ گفت: مطابق این تبصره شهرداری به سازمان‌های عام‌المنفعه کمک نقدی می‌دهد.
وی با بیان اینکه در کل بودجه ۴۵ موسسه از شهرداری کمک دریافت می‌کنند، تصریح کرد: اتفاقا یکی از گره‌های کوری که مشکلات شهرداری را نهادینه کرده، همین بودجه‌های سرگردان است.
عضو کمیسیون سلامت و خدمات شورای تهران با بیان اینکه شهرداری روزی ۳۰ میلیارد تومان جریمه پرداخت دیون می‌دهد، خاطر نشان کرد: در شهرداری اعداد کم به نظر می‌آید اما کمک ۴۵ میلیاردی تومانی عدد کمی نیست. این رقم زیاد است و در واقع جریمه یک روز و نیم از دیون شهرداری است.

نگاه جنسیتی به آسیب های اجتماعی را اشتباه محرز می دانم

یک عضو شورای شهر با تاکید بر اینکه این گونه جامعه را وارد شکاف های جنسیتی نکنید، گفت: این مسئله به نفع زنان نیست؛ رویکرد جنسیتی را حذف کنید.
در چهل و پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر تهران، پیشنهاد الحاق تخصیص بیست و پنج صدم درصد بودجه شهرداری در رفع فضاهای بی دفاع شهری و ارتقاء تاب آوری اجتماعی و تقویت و حمایت از کارآفرینی زنان رای نیاورد.
حسن رسولی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا در مخالفت با پیشنهاد الحاق تخصیص بیست و پنج صدم درصد بودجه شهرداری در رفع فضاهای بی دفاع شهری و ارتقاء امنیت زنان در تهران گفت: من به عنوان یک مددکار اجتماعی نگاه جنسیتی به آسیب های اجتماعی را اشتباه محرز می دانم.

منبع:صداوسیما
انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=47769
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true