×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
غرویان:اساس حرکت انقلابی ۵۷، اعتدال گرایی بود

مدرس حوزه علمیه قم گفت: اساس اندیشه سیاسی ما در انقلاب، اعتدال بوده است و شعار نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی نشان دهنده همین اندیشه در انقلاب اسلامی است.

به گزارش تهران۲۴، آیت الله محسن غرویان طی سخنانی در نشست تخصصی فرهنگ و دین باوری که در نخستین کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برگزار شد، با بیان اینکه هاشمی را با اعتدال می شناسیم، گفت: او متفکر اعتدالی بود و عده‌ای برای رسیدن به اهداف و اغراض سیاسی شان حتی معنای اعتدال را تحریف می کنند و این به نظرم ظلم و جفا در حق این واژه است.

وی افزود: مفهوم اعتدال در حوزه علوم انسانی مطرح است و نباید آن را منحرف کرد. اعتدال در مسائل فقهی که مشتمل بر عبادیات است، مصادیق فراوان دارد. از جمله احتیاطی که در عبادیات مطرح می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: راه رسیدن به وحدت و انسجام در کشور اعتدال است و جز با پی گرفتن این راه نمی توان در کشور وحدت و انسجام ایجاد کرد.

غرویان با بیان اینکه اساس اندیشه سیاسی ما در انقلاب، اعتدال بوده است و شعار نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی نشان دهنده همین اندیشه در انقلاب اسلامی است، گفت: اعتدال در زمینه های مختلف کلامی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نمونه های فراوان دارد و هرچه ما در مکاتب فکری جهان امروز بیشتر مطالعه کنیم اندیشه اعتدال برای مان معنادارتر می شود.

وی افزود: مشکلی که ما در جامعه مان داریم این است که سعه علمی کم است و مسئولان چندان از اندیشه های مختلفی که در موضوعات گوناگون وجود دارد، اطلاعی ندارند. وقتی مکاتب و اندیشه های مختلف را بخوانیم می بینیم که دیگر نمی‌توان دیدگاه واحدی در موضوعاتی چون انسان شناسی و نیازهای انسانی داشت و باید یک کثرت پذیری را قبول کرد و حالتی که انسان بگوید فقط من می فهم و من می دانم دیگر کنار خواهد رفت و اعتدال مان بیشتر می‌شود و جزم گرایی کاهش می‌یابد.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=20825
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true