×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
قرض یک میلیون تومانی با گلوله صاف شد/ اعتراف قاتل بعد از ۶۰ روز

مرد جوانی که به دلیل ناتوانی در پرداخت قرض یک میلیون تومانی خود به دوستش منجر به قتل او شده بود، سرانجام با تلاش پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش تهران۲۴، در ساعت ۲۳:۳۰ مورخه ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ مأموران کلانتری ۱۳۰ نازی آباد در حین گشت زنی در خیابان بهمن یار، خیابان آموزگار به یک دستگاه خودرو ۲۰۶ نوک مدادی که راننده آن ظاهرا در پشت فرمان در حالت استراحت بود نزدیک شده؛ در مراجعه به راننده خودرو متوجه شدند که این شخص بر اثر اصابت گلوله به ناحیه سر به قتل رسیده است.

پرونده در اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ:

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شناسایی هویت مقتول:

کارآگاهان اداره دهم با حضور در صحنه جنایت، ضمن بررسی اسناد و مدارک به دست آمده از مقتول موفق به شناسایی هویت وی به نام جواد (۱۳۶۰ – متاهل و دارای یک فرزند) شدند که در بازار پارچه فروشان دارای مغازه بوده و محل کشف جسد وی نیز دقیقا در ابتدای کوچه منتهی به محل سکونتش برادرش قرار داشت.

تحقیقات پلیسی:

با شناسایی هویت مقتول، تحقیقات جهت شناسایی عامل جنایت وارد مرحله‌ی جدیدی شد؛ کارآگاهان با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی یکی از دوستان مقتول به نام مرتضی(متولد ۱۳۶۴) شدند که بنا بر اظهارات خانواده مقتول قرار بوده تا جواد جهت پیگیری طلب مالی اش به وی مراجعه کند.

با شناسایی محل سکونت مرتضی در منطقه نازی آباد، کارآگاهان اداره دهم با مراجعه به محل سکونت وی اطلاع پیدا کردند که محل سکونت مرتضی در فاصله نزدیکی از محل کشف خودرو ۲۰۶ مقتول قرار دارد.

در ادامه رسیدگی به پرونده، تحقیقات پلیسی از مرتضی در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت؛ مرتضی در تحقیقات اولیه منکر هرگونه بدهکاری به مقتول و حتی ملاقات با وی در شب جنایت شد، اما در ادامه‌ تحقیقات و با ارائه مدارک از سوی کارآگاهان اعتراف کرد که در شب جنایت با مقتول ملاقات داشته، اما کماکان منکر هر گونه اطلاع از جنایت شد.

دستگیری مرتضی:

با توجه به شواهد و دلایل به دست آمده و همچنین وجود برخی تناقضات در اظهارات مرتضی، هماهنگی‌های لازم با بازپرس پرونده انجام و سرانجام مرتضی در موره ۱۳۹۶/۰۸/۱۰ دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد، اما وی کماکان منکر هرگونه ارتکاب جنایت و یا اطلاع از آن بود.

اعتراف به جنایت پس از گذشت ۶۰ روز:

سرانجام با تحقیقات شبانه روزی و ارائه مدارک از سوی کارآگاهان، مرتضی در مورخه ۱۳۹۶/۱۰/۱۸ لب به اعتراف گشود و صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف کرد؛ وی در اعترافاتش عنوان داشت: چندی پیش به واسطهورشکستگی مالی، مبلغی در حدود یک میلیون تومان را از مقتول قرض کردم تا بتوانم خودرو سواری ام را تعمیرات اساسی کرده و با آن مسافرکشی کنم؛ با این پول توانستم خودرو شخصی ام را تعمیر اساسی کنم، اما در فاصله کوتاهی پس از آن تصادف شدیدی کردم به گونه‌ای که دیگر امکان مسافرکشی با ماشین را نیز نداشتم؛ در چنین شرایطی هر بار جواد به شکلی پیگیری طلب پول خودش را می‌کرد و شرایط بسیار سختی را جهت گرفتن پولش ایجاد کرده بود، به گونه‌ای که اعضای خانواده ام را نیز درگیر این موضوع می‌کرد. شب جنایت در حالی که جواد جهت گرفتن پولش به درب خانه‌ ما آمده بود، با اسلحه‌ای که از چند سال پیش تهیه کرده بودم به سراغش رفتم؛ سوار ماشین جواد شدم؛ از او درخواست مهلت کردم، اما او شرایط بسیار سختی را برای تسویه‌ مالی پیش پایم گذاشته بود؛ دیگر تصمیم به کشتن او گرفتم؛ از او درخواست کردم تا حرکت کند؛ پس از دور شدن از خانه، ناگهان اسلحه را از زیر لباس خارج کرده و به سمت جواد شلیک کردم؛ به سرعت از ماشین خارج شده، اسلحه را داخل سطل آشغال انداخته و به سرعت به خانه برگشتم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و بررسی صحت اظهاراتش در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

منبع:وبگردی

انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=20859
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true