×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
لایحه بودجه ۹۷ شهرداری تهران همانند گذشته ایراد دارد

عضو شورای شهر تهران در مخالفت با کلیات بودجه شهرداری تهران،گفت: فکر می‌کنم به نوعی بنیان بودجه ۹۷ مشابه بنیان‌های بودجه‌های گذشته است. به همین دلیل است که همان ایرادها، جداول و اختلاف‌هایی که در مقایسه بین سال‌های گذشته دیده شده هنوز هم وجود دارد.

فخاری در مخالفت با کلیات بودجه شهرداری تهران افزود: فکر می‌کنم به نوعی بنیان بودجه ۹۷ مشابه بنیان‌های بودجه‌های گذشته است. به همین دلیل است که همان ایرادها، جداول و اختلاف‌هایی که در مقایسه بین سال‌های گذشته دیده شده هنوز هم وجود دارد.

وی با اشاره به نکات مثبت بودجه سال ۹۷، تاکید کرد: چند نکته ارزنده و مثبت‌تری نسبت به بودجه‌های گذشته دارد که نجفی هم به آنها اشاره کردند. مثلا در مورد واریزی به سازمان‌ها و… است. چند نکته منفی برجسته جدید هم دارد. در مقایسه که نگاه کنیم در بودجه ۹۶ تقریبا ۸۰درصد تحقق نیافته و به نوعی بودجه متکی بر شیوه‌های تحقق نیافته بودجه به نوعی غیرواقعی است.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در پاسخ به این که زیرساخت‌های بودجه‌بندی تغییر نکرده است، گفت: شورای شهر و شهردار تهران تغییر پیدا کردند ولی هنوز زیرساخت‌ها و وضعیت سازمانی‌ شهرداری آنقدر تغییر یافته نیست که پیش‌بینی‌ها را به سمت تحقق پیش ببرد.

احمد مسجد جامعی نیز در جریان بررسی لایحه بودجه ۹۷ شهرداری تهران ضمن اشاره به بندهای در نظر گرفته شده در لایحه گفت: موارد خوبی در لایحه دیده شده و امیدواریم درآمدشهری را در سال آتی محقق شود.

وی با اشاره به اینکه نباید برای تامین منابع به شهروندان فشار آورد، گفت: متاسفانه شرایط اقتصادی شهروندان به گونه‌ای است که باید وضعیت آنها را در نظر گرفت و این در زمینه نباید آنها را تحت فشار قرار داد.

محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران و سازمان ها و شرکت‌های تابعه،گفت: در لایحه‌ای که شهرداری تهران برای سال ۹۷ ارائه کرده مبلغ بودجه ۱۷۵۰۰ میلیارد تومان اعلام شده که به گفته شهردار ۲/۲درصد نسبت به گذشته انقباضی بسته شده است.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش خزانه دار شورا، ۹۳۳۰ میلیارد تومان از بودجه ۹۶ تا آخر ۹ماه سال جاری محقق شده که ۵۲ درصد از کل بودجه ۱۷۹۰۰ میلیارد تومانی ۹۶ بوده است.

سالاری با تطبیق عملکرد بودجه ۹۶ با سال ۹۵ بیان کرد: بودجه سال ۹۵، حدود ۱۷۹۰۰میلیارد تومان نوشته شده بود که تا آخر ۸ ماه ۹۳۰۰ میلیارد آن محقق شده بود و تفاوت آن با سال ۹۶ اینست که بودجه ۹۶ تا آخر ۹ ماه ۹۳۰۰ میلیارد محقق شده لذا احتمالا به اشتباه در ۴ ماه پایانی سال ۹۵ بیش از ۵۰ درصد از بودجه آن سال محقق دانسته شده در حالیکه ۵۰۰۰ میلیارد تومان آن از محل وام بوده در صورتی که در بودجه ۹۶ ، ۱۰۰۰ میلیارد تومان از محل وام تامین خواهد شد.

وی ادامه داد: بودجه سال ۹۵شهرداری تهران ۱۷۹۰۰ میلیارد تومان بود که ۱۷۲۰۰ میلیارد آن محقق شد، لذا ۱۷۵۰۰ میلیارد تومان بودجه ۹۷ محقق نخواهد شد و به زعم من تنها ۱۶۰۰۰ میلیارد آن تحقق می پذیرد دلایلش هم در ردیف های بودجه آمده است.

سالاری در پایان تاکید کرد: لذا وقتی مبلغ تعیین شده برای بودجه قابلیت تحقق را ندارد ورود به جزئیات بررسی آن غلط است و این لایحه باید برگردد تا با شهرداری به بحث و بررسی بیشتر آن بپردازیم.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=39722
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true