×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
مرمت موزه هنرهای معاصر تهران آغاز شد/ پایان کار تا شهریور

با آغاز کار مرمت موزه هنرهای معاصر تهران، جزییاتی از این پروژه در حضور خبرنگاران تشریح و اعلام شد این پروژه تا شهریور ماه ادامه دارد.

به گزارش تهران ۲۴، نشست خبری تشریح روند بازسازی موزه هنرهای معاصر تهران با حضور مجید ملانوروزی مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی محمد زارع سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران، مسعود معمار سرپرست دفتر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن عقابی مجری طرح بازسازی و احمد طالبی نژاد مشاور طرح بازسازی موزه هنرهای معاصر تهران قبل از ظهر سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه در محل این موزه برگزار شد.

مجید ملانوروزی درباره ورود سازمان میراث فرهنگی در بازسازی موزه هنرهای معاصر تهران گفت: همانطور که می دانید سازمان میراث فرهنگی زمانی جزو ساختار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است و الان به صورت مجزا فعالیت دارد. از طرف دیگر بررسی وضعیت موزه های کشور بر عهده سازمان میراث فرهنگی است و نماینده این سازمان نیز از مراحل بازسازی موزه بازدید می کند.

وی با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی در حوزه موزه ها و آثاری با قدمت زیاد فعالیت دارد، تاکید کرد: موزه هنرهای معاصر تهران در حوزه معماری جدید محسوب می شود اما با این حال چون در قانون و در دیوان محاسبات کشوری، مسئولیت این سازمان در ارتباط با موزه ها قید شده است ارتباط بین ما و میراث فرهنگی وجود دارد و از حضور نمایندگان این سازمان در بحث نظارت بر مراحل بازسازی موزه استقبال می کنیم.

مسعود معمار سرپرست دفتر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز درباره زمان بازسازی هر کدام از بخش های موزه گفت: بازسازی موزه هنرهای معاصر تهران کاری مرمتی محسوب می شود و این کار مرحله به مرحله انجام می شود و زمان دقیقی را نمی توانیم برای مراحل مشخص کنیم و این زمان با توجه به تقدم و تاخر کارها مشخص خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: کارهای بازسازی و مرمت به صورت موازی انجام می شود و کل زمانی که در اختیار داریم طولانی نیست و این زمان تا پایان شهریور ماه تخمین زده شده است.

معمار بیان کرد: در حال حاضر کار مرمت موزه هنرهای معاصر تهران آغاز شده است و سقف ها جمع آوری و ایزوله شده اند و بعد از آن بلافاصله سراغ گنجینه خواهیم رفت.

این گزارش تکمیل می شود…

http://teheran24.ir/?p=101163
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true