×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
مسئولان آمار معتادان را میلیونی خط می زدند/ دیگر نمی توانند آمار اعتیاد را پنهان کنند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مساله اعتیاد در گذشته به گونه‌ای بود که افراد بالا دستی تعداد معتادان را میلیونی خط می زدند تا آمار آن کاهش پیدا کند اما امروز دیگر نمی‌توانند آمار اعتیاد را پنهان کنند.

به گزارش تهران ۲۴،  علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در همایشی که امروز(چهارشنبه) برگزار شد، با بیان اینکه  ابزارهای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در مقابله با  جرم و  اعتیاد کارآمد عمل نکرده اند، اظهار کرد: متاسفانه اعتیاد مساله ای  جهانی است و در مطالعاتی که دانشمندان جهان انجام داده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که انگیزه‌های اقتصادی در آن دخیل است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: امروز انگیزه‌های اجتماعی در گسترش پدیده اعتیاد با سال‌های گذشته تغییر کرده است، چرا که دیگر طبقات اجتماعی، تحصیلات در این مساله دخیل  نیست.

 ربیعی با بیان اینکه  در گذشته مصرف مواد به محله های خاصی محدود بود، اما متاسفانه  بعد از گذشت ۳۰ سال در تمام مناطق رواج پیدا کرده است، ادامه داد:  رابطه معنا داری بین محل سکونت و تحصیل با اعتیاد وجود ندارد چرا که این روابط سنتی تغییر کرده است.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروزه فرد معتاد به خود و جامعه اعتماد ندارد در این صورت بیشترین آسیب را متحمل می شود.

 وی افزود: مساله اعتیاد در گذشته به گونه‌ای بود که افراد بالا دستی تعداد معتادان را میلیونی خط می زدند تا آمار آن کاهش پیدا کند اما امروز دیگر نمی‌توانند آمار اعتیاد را بپیچانند.

ربیعی اظهار کرد: ما تلاش می کنیم  تا رفتار سالم در مصرف قلیان یا طراحی مدل خانه محور را در کشور عملیاتی کنیم.

لزوم ترویج معیارهای پیشگیری در کاهش مصرف مواد مخدر

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: ما باید به سمت معیارهای پیشگیری حرکت کنیم و از مصرف مواد مخدر در زنان و کودکان کم سن و سال پیشگیری کنیم.

 وی با بیان اینکه کودکانی که آلوده به مصرف مواد مخدر می‌شوند طول عمر زندگی‌ آنها معمولا ۷۰ سال است، ادامه داد: این افراد ناقل‌های خطرناکی برای استفاده از مواد مخدر هستند.

ربیعی بیان کرد:  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  و سازمان‌ بهزیستی  ساز و کارهای اجرایی را اتخاذ کرده اند که آثار آن در یک دوره زمانی خاص مشخص می‌شود.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان گفت: دولت به همه محققین با دیدی خاص نگاه می‌کند چرا که کار پژوهشگران نه صرفا پژوهش، بلکه کمک به جامعه انسانی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=8757
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true