×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، از۳۰ فروردین در تهران، قم و مشهد آغاز می‌شود

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این که در سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ۸۴ نماینده از کشورهای مختلف حضور دارند، گفت: با هدف مقاومت و ایستادگی جهان اسلام در مقابل استکبار جهانی و نابودی رژیم صهیونیستی این دوره از مسابقات با شعار «یک کتاب، یک امت» برگزار می‌شود.
به گزارش تهران ۲۴، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی محمدی دیروز در نشست خبری مربوط به سی‌وپنجمین دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، با بیان این که این مسابقات از ۳۰ فروردین‌ تا ۶ اردیبهشت‌ در بخش‌های آقایان، بانوان، روشندلان، ‌دانشجویان و طلاب علوم دینی در تهران (مصلای امام خمینی (ره))، قم و مشهد برگزار می‌شود، گفت: پیش از انقلاب اسلامی‌برگزاری چنین مسابقاتی در کشور میسر نبود.وی ادامه داد: در بخش مسابقات طلاب امسال شرکت کنندگان علاوه بر حفظ و قرائت، در تفسیرهم رقابت خواهند کرد. دانشجویان در رشته‌های حفظ و قرائت، بانوان در رشته حفظ و نابینایان در حفظ و قرائت با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این که‌ در این دوره از مسابقات در مجموع ۲۵۸ مهمان حافظ و قاری شرکت می‌کنند، افزود: درصدد‌یم ‌در سال آینده فراخوانی را در مجموعه هنر برای مسابقات قرآنی در نظر بگیریم و از هنرمندان می‌خواهیم آیات قرآنی را در قالب هنر برای مردم عرضه کنند چرا که هنر می‌تواند زبان قابل فهمی‌برای مردم از قرآن ارائه دهد.
محمدی با بیان این که همزمان با برگزاری سی‌وپنجمین دوره مسابقات قرآن، پنج مسابقه بین‌المللی دیگر هم برای دومین سال متوالی برگزار می‌شود، افزود: یکی از این مسابقات همایش پژوهش‌های قرآنی در قم است که در بخش‌های قرآن، استکبارستیزی در سیره معصومان و استکبارستیزی در گفتمان انقلاب اسلامی‌برگزار می‌شود و یک هزار و ۱۱۵ مقاله (شامل ۱۳۰ مقاله خارجی) به دبیرخانۀ این همایش رسیده است.وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به وجود دو نظر درباره قرآن و اسلام اشاره کرد و اظهار داشت:‌ برخی می‌گویند دین اسلام و قرآن به صورت فردی است و هر فردی در زندگی خود می‌تواند به دستورات دین اسلام به صورت فردی عمل کند.
وی با بیان این که این نظر بر این اساس گفته شده است که دین اسلام احکام و دستوراتی در عرصه اقتصاد، اجتماع، سیاست، فرهنگ و… ندارد، تأکید کرد: براساس آیات قرآنی و سنت پیامبر اکرم (ص) این گونه سخنان را در مورد دین قبول نداریم بلکه معتقدیم دین اسلام هم برای فرد و هم برای جامعه است و این دو از هم جداشدنی نیست.رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه با بیان این که دشمنان اسلام در صدد بودند که دین اسلام را از جامعه جدا کنند و به صورت فردی به مردم ارائه بدهند، تصریح کرد: اولین اقدام آنها برای رسیدن به این هدف این بود که کشورهای اسلامی‌را تجزیه کردند و برای رسیدن به اهدافشان افراد و مهره‌هایی را در کشورها قرار دادند که دستورات دین اسلام را به صورت فردی ارائه بدهند، از جمله این حکومت‌ها می‌توان به حکومت رضاخان، آتاتورک یا آل سعود اشاره کرد.
وی ادامه داد: این اسلام، اسلام آمریکایی است که می‌گوید افراد نباید کاری به ظلم داشته باشند و نباید در مقابل ظلم مستکبران بایستند، در حالی که قرآن می‌گوید یکی از وظایف مسلمانان این است که در برابر ظلم و استکبار بایستند.
محمدی با بیان این که مومن کسی است که در برابر ظلم بایستد و طرفدار عدالت باشد، یادآور شد: نباید نسبت به سرنوشت امت اسلامی‌بی‌تفاوت باشیم. برخی از ما می‌پرسند چرا از سوریه یا فلسطین حمایت می‌کنید؟ مسلمان واقعی باید ندای مظلوم را بشنود و نباید اجازه دهد فرد یا کشوری به فرد یا کشور دیگر ظلم و تعدی کند. اسلام در دو جمله خلاصه می‌شود؛ ظلم نکنید و زیر بار ظلم نروید.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه با اشاره به این که اسلام برای اقتصاد، سیاست، فرهنگ، فرد، جامعه و… برنامه دارد، ادامه داد: امیدواریم بتوانیم دین اسلام را در تمام ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و اخلاقی به نحو احسن پیاده کنیم. یکی از مشکلات جوامع اسلامی‌این است که به بخشی از آیات قرآن عمل نمی‌کنند و از آن فاصله گرفته‌اند. وی در ادامه افزود: اسرائیل غده سرطانی است که باید از بین برود. از بین رفتن این رژیم غاصب مهم‌ترین دغدغه کشورهای اسلامی‌است و این وعده خداوند است که ظالم از بین می‌رود.

منبع:روزنامه اطلاعات

انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=91254
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true