وزارت خارجه به موضع گیری درباره اعزام نیرو به سوریه در چارچوب نقشه جدید ترامپ برای اعزام نیروهای عربی به سوریه پرداخت.

به گزارش تهران ۲۴، منابع عالی رتبه وابسته به وزارت خارجه مغرب به تشریح موضع این کشور در قبال مشارکت در جنگ ضد تروریسم در سوریه پرداختند.

این منابع بیان کردند: مشارکت مغرب در جنگ علیه تروریسم در سوریه موضوع غیرمطرح است. بعید است که مغرب تصمیم به مشارکت در شرایط کنونی بگیرد.

منابع مذکور اعلام کردند: مغرب از حملات اخیر ضد سوریه از سوی سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس حمایت نمی کند و روی آوردن به خشونت و جنگ در منطقه را مورد انتقاد قرار می دهد.

شایان ذکر است که یک مقام آمریکایی به روزنامه وال استریت ژورنال  گفت که دولت ترامپ به دنبال تشکیل نیروی عربی برای جایگزینی نیروهای آمریکایی در سوریه و استقرار آنها در بخش شمال شرقی سوریه پس از شکست داعش در این منطقه است.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی جدید ترامپ نیز اخیرا با عباس مصطفی کامل، رئیس اطلاعات مصر گفتگو کرده تا بداند آیا قاهره در این طرح مشارکت خواهد کرد؟ مقام‌های آمریکایی برای تشکیل ارتش عربی به سراغ عربستان، قطر و امارات رفته‌اند تا توسط آنها میلیاردها دلار هزینه و منابع نظامی را برای تضمین امنیت سوریه پس از شکست داعش تامین کنند. البته عربستان برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کرده است.

منبع:پرس شیعه

انتهای پیام/