×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
پیشنهاد اتصال خط ۴ مترو تهران به تهرانسر

به گزارش تهران۲۴، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در بازدید امروز (چهارشنبه) از پروژه های عمرانی مشارکتی منطقه ۲۱ در جمع خبرنگاران گفت: شهرداری منطقه ۲۱ یکی از منظم ترین شهرداری های مناطق ۲۲ گانه است و حتی بودجه هایش را طبق مصوبه شورا هزینه می‌کند.

وی با بیان اینکه این منطقه ۱۸۷ هزار نفر جمعیت دارد و شامل ۱۳ محله و ۳ ناحیه می شود گفت: منطقه ۲۱ منطقه مسکونی صنعتی است و عمده جمعیت منطقه در محدوده تهرانسر سکونت دارند.

هاشمی افزود: امیدواریم این محدوده به شبکه حمل و نقل تهران متصل شود؛ پیشنهاد من در این خصوص اتصال خط ۴ مترو تهران به تهرانسراست. برای این مهم باید مطالعات لازم صورت گیرد و تعداد سفرها مشخص شود.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه گفت: با توجه به اینکه منطقه تهرانسر ۱۲ کیلومتر مربع است در این محدوده برای حل مشکلات ترافیکی ساکنین احداث ۳ یا ۴ ایستگاه لازم است.

هاشمی با بیان اینکه در دنیا روش های مشارکتی زیادی برای اداره شهر استفاده شده است، گفت: باید تمام روش های موفق دنیا در حوزه مشارکت در اداره شهر در تهران مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: به عنوان مثال یک روش مشارکتی BOT است که به معنای ساخت و بهره برداری و برگشت به شهرداری است که در دنیا مرسوم است. روش دیگر BOLT است که در این روش بحث لیزینگ و اجاره مطرح می شود.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه روش استفاده شده در منطقه ۲۱ مشابه روش BOLT است، گفت: شهردار منطقه ۲۱ باید بررسی های لازم را انجام دهد و اگر این روش به نفع شهرداری است آن را ادامه دهد.

وی در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص زمان افتتاح خط ۷ مترو گفت: بحث سیگنالینگ مترو برطرف شده، اما تنها مشکل مترو خط ۷ سیگنالینگ نبود؛ بحث عدم تعبیه هواکش های لازم نیز مطرح بود. من به عنوان رئیس شورای شهر نمی توانم زمان افتتاح را اعلام کنم و این موضوع باید توسط کادر اجرایی اعلام شود.

منبع: خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=108458
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true