×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
فرهنگ مردم تغییر نکند، رییس جمهور هم عوض بشود مشکلات حل نمی شود

به گزارش تهران۲۴، نشست خبری چهارمین اجلاس جهانی شاعران همسُرا و سومین نشست بزرگ جمعیت شاعران آزاد ایران با حضور سید عباس مجابی مدیرعامل موسسه نورگستر گلها و دکتر محمد بیک زاده تهیه کننده پیشکسوت تلویزیون و سینماپیش از ظهر امروز سه شنبه ۲۲ خرداد در مکان موسسه گلها برگزار شد.

سید عباس مجابی رئیس چهارمین اجلاس جهانی هم سرایی اظهار کرد: در کشورهای پیشرفته یک خبرنگار می تواند دردسر های زیادی برای دستگاه ها و نهادهای حتی امنیتی آن کشورها درست کند حتی می تواند یک رسوایی برای آنها به بار آورد و یک جریان سیاسی راه بیاندازد. چرا خبرنگارهای ما کوتاهی می کنند و ضعیف هستیم. اگر کسی مال و جان و عمرش را در خدمت کشورش گذاشته است و هزینه زیادی کرده است و حرفی برای گفتن دارد چرا حرفهایش منعکس نمی شود.ما از سوی رسانه ملی و سایر رسانه ها دپگرمورد بی لطفی قرار گرفته ایم.

وی افزود: اگر انتقاد سازنده نباشد جامعه به رشد و تعالی خود نمی رسد.ما رادیوی اینترنتی به نام گلهای فردا داریم روی سایتمان است و ۶۰۰ شاعر عضو آن هستند هفته ای چهار پنج ساعت پخش زنده شعر خوانی با حضوران شاعران داریم و بقیه اش تکرار این شعرها را پخش می کنیم. هه درد ما به دلیل ضعف فرهنگی است.بسیاری از کشورها حتی غیر همسطح با ما از نظر فرهنگی قبول ندارند. با عوض شدن رئیس جمهور و فلان مسئول مشکل ما درست نمی شود باید فرهنگ مردم درست شود.

مجابی با بیان اینکه اجلاسی که پیش رو داریم همزمان با میلاد با سعادت امام رضا (ع)چهارمین اجلاس سراسری شاعران همسرا و سومین نشست بزرگ جمعیت شاعران آزاد ایران است گفت:حدود ۶۰۰شاعر در مجموعه ما حضور دارند که هم‌سرایی می‌کنند این اتفاق بزرگی است که از سرتاسر دنیا شاعران برای حضور در اجلاس وارد ایران می‌شوند.

در ادامه بیک زاده گفت:زمانی که پیشرفت و ترقی در تاریخ کشورمان مشاهده شده است نخست وزیر یا صدراعطم آن دوره یک فرد ادبی و فرهنگی بوده است.تمام تلاش ما این است که فرهنگ لن پنیسم راکه الان در بین جوانان ما رایج شده است با فرهنگ ایرانی عوض کنیم.

وی بیان کرد: در سینمای ما به جز تعداد قلیلی، نشانه شناسی نمی بینیم که نشانه شناسی نیاز واقعی سینمای حال حاضر ماست.

انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=107303
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true