×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
یکپارچگی نظام استانداردسازی در کشور

رئیس سازمان ملی استاندارد: برای داشتن نظام استانداردسازی یکپارچه، آیین نامه‌هایی با برخی وزارتخانه‌ها امضا کردیم.

به گزارش تهران ۲۴، رئیس سازمان ملی استاندارد صبح امروز در شورای استاندارد استان یزد، شورای عالی استاندارد را از مهم‌ترین شورا‌های استانی دانست و بر ضرورت تقویت استاندارد در کالا‌های ایرانی تاکید کرد.
نیره پیروز بخت گفت: سازمان ملی استاندارد از سال ۱۳۰۴ در کشور آغاز به فعالیت کرده و ۹۲ سال در کشور قدمت دارد.
وی افزود: در سال ۹۷ با دو تحول عظیم در سازمان ملی استاندارد مواجه هستیم. یکی به نامگذاری امسال توسط رهبر معظم انقلاب با عنوان حمایت از کالای ایرانی مربوط می‌شود که نقش و جایگاه سازمان استاندارد در این مسئله برجسته و قابل اهمیت است و مسئولیت‌های این مجموعه را دوچندان کرده است و تحول دوم هم مربوط به قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد می‌شود که در سال ۹۶ تصویب شد و در ماه‌های پایانی سال به تأیید مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید.
پیروزبخت خاطرنشان کرد: سازمان ملی استاندارد یک مرجع رسمی حاکمیتی در کشور است که به طور مستقیم زیرنظر رئیس‌جمهور قرار دارد و هم طراز با معاونان رئیس جمهور و وزرا است.
رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: در راستای داشتن یک نظام استانداردسازی یکپارچه، آیین نامه‌ها و تفاهم نامه‌هایی با برخی وزارتخانه ها از جمله وزارت بهداشت امضا شده است.
وی اظهار داشت: نظر سازمان ملی استاندارد این است که اگر کالایی استاندارد باشد باید در همه کشور پخش شود و نگاه این مجموعه استانی و بخشی نیست بلکه کل کشور را در نظر دارد.
رئیس سازمان ملی استاندارد عنوان کرد: اگر تطبیق بین استاندارد‌های یک محصول در دو کشور وجود داشت، روال تولید بر اساس استاندارد‌های کشورمان خواهد بود در غیر این‌صورت، سفارش کالا بر اساس استاندارد‌های کشور هدف صادرات انجام خواهد شد.
پیروزبخت اضافه کرد: به عنوان مثال در ارتباط با کشور عراق کاری که در حوزه استاندارد انجام داده‌ایم این است که استاندارد آن‌ها را ترجمه کرده‌ایم و بر اساس استاندارد خودشان کالا تولید می‌کنیم و به آنجا صادر می‌کنیم.
وی اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد دیگر رویکرد‌های گذشته را ندارد و تغییر و تحولاتی در این سازمان و شورای استاندارد ایجاد شده به نحوی که در شورای استاندارد، حضور سازمان بازرسی کشور، بخش خصوصی، صداوسیما و … پررنگ شده که این نشان دهنده فرا سازمانی و حاکمیتی عمل کردن سازمان ملی استاندارد است.
پیروزبخت گفت: همه تلاش خود را در سازمان ملی استاندارد به کار خواهیم گرفت تا در سه حوزه تولید، مدیریت صادرات همچنین مدیریت واردات، کیفیت کالا‌های ایرانی را به منصه ظهور برسانیم.

منبع:خبرگزاری صدا و سیما

انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=92540
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true