×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

false
false
true
۴ انحرافِ عملکردی قانون بودجه در نیمه نخست سال/ دولت از خزانه تنخواه گرفت

بررسی گزارشهای عملکرد بودجه نشان می‌دهد در ۶ماهه نخست سال دولت برای تأمین هزینه‌های جاری خود از تنخواه‌گردان خزانه استفاده کرده و اعتبارات مربوط به مطالبات فرهنگیان محقق نشده است.

به گزارش تهران ۲۴، بر اساس گزارشهای عملکرد بودجه، کل درآمدهای وصول‌شده در شش‌ماهه ابتدایی سال تکافوی هزینه‌های جاری کشور را نکرده است و دولت ناچار شده رقم کوچکی ازتنخواه‌گردان خزانه استفاده کند، بر این اساس در نیمه نخست سال ۱۱۰٫۵ هزار میلیارد تومان درآمد وصول شده و ۱۱۰٫۹ هزار میلیارد هزینه‌های جاری دولت بوده است.

 با توجه به کاهش درآمدها، دولت پرداخت چشمگیری در بخش عمرانی نداشته است و شاهد تحرک در بخش زیرساختهای اقتصادی نبوده‌ایم. از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۱۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای پرداخت شده که شش‌هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان آن اعتبار تملک دارایی‌های مالی بوده است. این اعتبارات شامل اوراق مشارکت و اسناد خزانه می‌باشد.

همچنین طبق قانون بودجه سال ۹۶ قرار بود یک درصد از هزینه‌های شرکتها کسر و از این محل مطالبات فرهنگیانپرداخت شود اما این درآمد محقق نشده است.

از سوی دیگر قرار بود بر اساس برنامه ششم، ۲۷صدم از ۹درصد مالیات ارزش افزوده به وزارت ورزش و جواناناختصاص یابد اما از این بخش تاکنون فقط یک میلیارد و ۵۴۰ میلیون تومان به این وزارتخانه پرداخت شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

http://teheran24.ir/?p=11803
false
true
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


true